Uzmanlar saçın doğal yaşam döngüsünü tamamlayarak kökten ayrılması ile gerçekleşen dökülmenin normal olduğunu ve her saç kaybının bir ‘saç dökülme problemi’ olmadığının altını çiziyor.
Kadınların en güçlü silahlarından biridir makyaj. Özellikle kimi zaman buğulu kimi zamansa etkileyici ve çekici bakışlara sahip olmak adına göz makyajının kadınlar için özel bir yeri bulunuyor. Ancak her şeyde olduğu gibi makyaj malzemelerinin seçiminde de kalitesiz ürünlerden uzak durmak gerekiyor.
Günlük hayatınızdaki bazı alışkanlıklarınız fark etmeden kilo almanıza sebep olabilir. İşte o kötü alışkanlıklar…
Uzmanlara göre saç ve deri hastalıklarından korunmak için kullanılan şampuanların üretim yeri ve şartlarına dikkat edilmesi gerekiyor.
Düzenli ayak bakımı ile amacımız; yara bakımı yapmak değil, ayağı o duruma getirmemek ve ayaklarınızı daima sağlıklı tutarak enfeksiyondan korumaktır. Araştırmalar gösteriyor ki, ayak yaralarının oluşmasının başlıca sebepleri ; hiperkeratoz, nasır, tırnak batması, ayağınıza uygun olmayan ayakkabı kullanımı, evde kendi başınıza kesici aletlerle bakım yapılması ve ayağın yaralanması olarak sıralanabilir.

SİZİ ARAYALIM

SİZİ ARAYALIM